بازدید از باغ گیاه‌شناسی ملی ایران از مرز یک میلیون نفر گذشت.

باغ گیاه‌شناسی ملی ایران به عنوان زیر مجموعه موسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور نقش کلیدی در حفظ ذخایر ژنتیکی کشور در خارج از رویشگاه‌های طبیعی دارد و بستر مناسبی برای پژوهش در حفظ گونه‌های گیاهی بومی و همچنین بررسی سازگاری گونه‌های غیر بومی می‌باشد. این مجموعه در عین حال، دارای ظرفیت بسیار بالایی برای آموزش دانشجویان، دانش آموزان و ارائه اطلاعات علمی لازم در رابطه با طبیعت به عموم مردم است و در کلان شهرها بهترین روش برای برقراری ارتباط مردم و طبیعت محسوب می‌شود.

باغ گیاه‌شناسی ملی ایران به عنوان یک پروژه منحصر به فرد در خاورمیانه و در زمره یکی از بزرگترین و زیباترین باغ‌های گیاه‌شناسی دنیاست و ظرفیت گردشگری بالایی دارد. در این راستا با ساماندهی مناسب، زمینه ورود مردم به این مجموعه زیبا و ارزشمند از بهار سال ۱۳۹۴ شروع شد و امروز ورود مردم در این چهار سال از مرز یک میلیون نفر گذشت.

سعی می‌شود با سرمایه‌گذاری مناسب، زمینه این خدمات و آموزش‌ها، متنوع‌تر و گسترده‌تر شود. بازگشایی موزه حشرات باغ گیاه‌شناسی ملی ایران، توسعه هرباریوم مرکزی ایران و ایجاد کلکسیون‌ها، گلخانه‌ها و موزه‌های تخصصی از جمله پروژه‌های توسعه این باغ محسوب می‌شود. انشاالله با تداوم حمایت‌های دولت محترم، سازمان‌ها و نهادهای خصوصی و دولتی و از همه بالاتر حمایت مردم عزیز مان، فرآیند توسعه این پروژه ملی ادامه خواهد یافت.

2 thoughts on “بازدید از باغ گیاه‌شناسی ملی ایران از مرز یک میلیون نفر گذشت.

 1. عزیزی says:

  سلام
  چه خوبه که سایت تا ۱۱ فروردین بروزه.
  متاسفانه ساعت و تاریخ باز بودن باغ در ایام عید برای بازدید رو در صفحه نخست ننوشته اید. تلفنهاتون هم خرابه و نمیگیره.
  ۱۳ فروردین میخواستیم بیاییم بازدید:(

  • مدیر سایت says:

   با سلام و احترام ، می توانید همه روزه از ساعت ۹ الی ۱۶ در ایام عادی سال و از ساعت ۹ الی ۱۸ در ایام جشنواره بهاری مراجعه فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *